You are here: Home // Duvar // Ses Yalıtım Sistemi Nedir?

Ses Yalıtım Sistemi Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Ses Yalıtım Nedir?

Ses yalıtım sistemi, yaşadığınız yâda kullandığınız mekânı, dışarıdan gelen gürültülü seslerin zararlarından sizler korumak amacıyla yapılan uygulamadır.

ses yalıtım

Gürültüden korunma sebepleri nelerdir?

Gürültü insanların üzerinde ruhsal ve fiziki olarak sorunlara sebep olur. Gürültülü bir ortamda çalışma veriminde düşüş, algılama ve konsantrasyonda eksiklik, uykusuzluk, sinirlilik hali, hamile kadınlarda erken doğum gibi ciddi sorunlara maruz kanılabilir.

ses yalıtım uygulamaları

Ses yalıtım sistemleri hangi mekânlarda uygulanabilir?

Ses yalıtımı, özellikle gürültüden uzak olunması gereken okul, hastane, yurt, otel, huzur evleri, işyerleri, konutlar gibi yaşam alanlarında kullanılabilir.

Bunun dışında jeneratör, kalorifer, hidrofer gibi sistemlerin kullanıldığı yerlerde ve yüksek sesli müzik eğlence mekânlarında içerden dışarıya gürültü gitmemesi ve çevreye rahatsızlık vermemek amacıyla ses yalıtımı yapılabilir.

Komşuların gürültülerini duymamak için ses yalıtım yapılabilir mi?

Evet. Eğer alt kat, üst kat, yan dairenizdeki komşularınızın kendi evleri içinde yaptıkları gürültüden rahatsız oluyorsanız daireniz ile komşu daire arasına ses yalıtım sistemi uygulatarak komşunuzdan gelen gürültüden kurtulabilirsiniz.

Ses yalıtım için en iyi malzeme hangisidir?

Mekânınıza ses yalıtım sistemi uygulatacağınız zaman, açık gözenekli polistiren malzemeler kullanılmasına dikkat etmelisiniz. Zira kapalı gözenekli polistiren malzemeler ses ve gürültü geçişini engellemez sadece ısı yalıtım malzeme özelliği vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Tags: ,

Bir Cevap Yaz

Kopyalanamaz; 2010 Dekorasyon, mobilya, ev tasarımı. Tüm hakları saklıdır.
Tasarlayan dekorasyon sitemap. .
moda