You are here: Home // Konut // Prefabrik Ev Modelleri ve Fiyatları

Prefabrik Ev Modelleri ve Fiyatları

Sponsorlu Bağlantılar

Günümüzde özellik son birkaç yıldır insanlar daha mütevazı bir hayat sürme dileğinin artması, kalabalık şehir ortamlarının getirdiği hava kirliliği, trafik sorunu, güvenlik sorunları gibi sebeplerle doğru orantılıdır.

prefabrik-ev

Şehir hayatının zorluklarının yanında deprem tehlikesi sebebiyle insanlar katlı konutlarda tedirgin yaşam sürerken, kendilerine ait müstakil üstelikte son derece ucuz ve 8 şiddetinde depreme dayanıklı üretilen prefabrik ev düşüncesi doğal olarak çok cazip gelmeye başladı. Böylece aile güvenliği, deprem, yangın, kar, rüzgâr, sel, fırtına, yağmur gibi afetlere son derece dayanıklı bir prefabrik evde yaşama fikri prefabrik ev inşaatlarına hız kazandırdı.

prefabrik-ev-fiyatlari

Kendinize ait bir arsanın olduğu takdirde müstakil prefabrik ev, dubleks prefabrik ev, tripleks prefabrik ev yaptırabiliyorsunuz. Standart özelliklere sahip prefabrik evlerin yanında kendi taleplerinizi de belirtirseniz belli fiyatları ekleyerek taleplerinize uygun ek uygulamalar yaparak daha farklı bir prefabrik eve kavuşmanızı sağlıyorlar.

Prefabrik Evlerin Avantajlar Nelerdir?

Prefabrik evler, betonarme evlere nazaran daha uzun yıllar dayanıklılığını koruyarak, yaklaşık 50 yıl size eşlik eder.

Özellikle deprem tehlikesine karşın son derece dayanıklı inşa edilen prefabrik evler, 8 şiddetindeki depremlere kadar dayanabilme gücü ile üretilmektedir.

Prefabrik evinizin içinde, dışarıdaki gürültüyü ve mevsimlerin getirdiği aşırı soğuk veya aşırı sıcağı ses ve ısı yalıtımı sayesinde hiçbir şekilde hissetmezsiniz.

Tercihinize göre 30 m2 prefabrik evlerden 140 mr2 prefabrik evlere kadar sahip olabilirsiniz.

Betonarme evlere nazaran prefabrik evleri çok daha ucuz fiyata alabilirsiniz

Betonarme bir eve birkaç ayda sahip olurken, aynı özelliklere sahip prefabrik bir eve en geç 45 gün içinde sahip olabilirsiniz.

Prefabrik Ev Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Prefabrik evinizi yapacak olan inşaat firmasının köklü ve güvenilir bir firma olup olmadığını ve önceki yıllara ait referanslarını, dünya standartlarında kabul edilen bazı kalite belgelerine sahip olup olmadığını araştırın.

Prefabrik evinizin yapımında kullanılan ısı ve ses yalıtım gibi kaplama malzemelerinin yangına karşı direnç gösterip göstermediğine dikkat edin.

Prefabrik evinizi yapan inşaat firmasının satıştan sonra çıkabilecek sorunlarda destek ve garanti verip veremeyeceğine dikkat edilmesi gerekir.

Prefabrik evinizin taşıyıcı yapısının yüksek yoğunluk içeren galvaniz yapı çeliği olmasına dikkat edin.

Depreme karşı dayanıklı olup olmadığını araştırın

Prefabrik ev fiyatları nedir?

Prefabrik ev fiyatları evinizin kat sayısına ve mr2 sine ve ek olarak talep ettiğiniz özelliklere bağlı olarak değişiklik gösterse de ortalama 30 m2 prefabrik evler 14.000 bin dolardan başlıyor, 80.000 dolar fiyat aralığına kadar gidiyor.

Prefabrik ev yaptırmak için banka kredisi alınıyor mu?

Evet, prefabrik ev yaptırmak istediğiniz zaman bankalardan ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Zira konut kredisi alınmıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Tags:

Bir Cevap Yaz

Kopyalanamaz; 2010 Dekorasyon, mobilya, ev tasarımı. Tüm hakları saklıdır.
Tasarlayan dekorasyon sitemap. .
moda