You are here: Home // Konut // PREFABRİK AHŞAP EVLER

PREFABRİK AHŞAP EVLER

Sponsorlu Bağlantılar

Çok büyük can ve mal kayıpları verdiğimiz 17 ağustos depreminden sonra inşaat sektöründe depreme dayanıklı evler yapılması konusunda büyük çalışmalar yapılmaya başlandı. Bu çalışmalar içinde etkin bir yere sahip olan prefabrik ahşap evler, en çok talep gören evlerden biri.

Prefabrik ahşap evler, deprem anında neredeyse sıfır can kaybı ile hepimizin hayatında önemli bir rol oynuyor. Prefabrik ahşap evlerin yerine tercih edilebilen betonarme evlerin deprem anında can ve mal kaybı oranı ahşap evlerden 30 kat daha fazla olduğu belirtiliyor. Bu yüzden büyük acılar yaşatan depremin zararlarından korunmak için prefabrik ahşap evler çok akıllıca bir tercih.

Depremden korunmanın yanında prefabrik ahşap evlerin bir diğer avantajı ise, sanılanın aksine yangın tehlikelerine karşı oldukça koruyucu bir yapıda inşa ediliyor olmasıdır. Çünkü yapılan birçok bilimsel araştırmalarda görülmüştür ki yangın esnasında en güvenli yapı malzemesi gerekli işlemlerden geçmiş olan ahşaplardan yapılmış konutlardır. Bunun sebebi ise ahşabın ısı geçirmeyen özelliği ile kömürleşmeme özelliğinin var olmasıdır. ABD’de yapılan büyük spor salonları, konser salonlarında ahşap kullanılması, prefabrik ahşap binaların yangına karşı daha güvenli oluğunun en büyük kanıtlarından biridir.

Prefabrik ahşap evlerde, sunulan en büyük avantajlardan biri de kazanılan sağlıktır. Prefabrik ahşap evler son derece sağlıklı yapılardır. Toz ve mikropları barındırmayan ahşap prefabrik evler, sürekli nefes alan yapısıyla insan sağlığına son derece yararlıdır.

ahsap-ev

ahsapprefabrikev

ahsapprefabrikkutukev

Sponsorlu Bağlantılar

Tags: ,

Bir Cevap Yaz

Kopyalanamaz; 2010 Dekorasyon, mobilya, ev tasarımı. Tüm hakları saklıdır.
Tasarlayan dekorasyon sitemap. .
moda