You are here: Home // Dış Cephe // Ferforje Merdiven,Pencere,Balkon, Kapı Korkuluk Modelleri ve Fiyatları

Ferforje Merdiven,Pencere,Balkon, Kapı Korkuluk Modelleri ve Fiyatları

Sponsorlu Bağlantılar

 

Orijinal yazılış şekli Ferforje olan kelime Fransızca bir kelimedir. Ocakta üzerinde döverek işlenen demir anlamına gelir.

Günümüzde ferforje demir üretimini daha ekonomik hale getirmek amacıyla çoğu yerde hazır motifler kullanılarak satışa sunulurken, farklı özellikler ve tasarımlar isteyen işlemlerin bazıları veya tamamı el işçiliği ile hazırlanmakta ve satışa sunulmaktadır.

İster hazır motiflerin kullanıldığı Ferforje demirlikler olsun, ister el işçiliği ile hazırlanan Ferforje demirlikler olsun, her ikisi de tasarım ve imalat yönünden fazlasıyla emek ve titizlik gerektiren işlerdir.

ferforje

 Ferforje imalatında dikkat edilecek hususlar nelerdir?

* Ferforje demirlerin uygulanacağı yere göre tasarlanması gerekir.
* Ferforje demirlerin yapılacak olan tasarıma uygun malzeme ve aksesuarların seçilmesi gerekir.
* Ferforje demirlerin imalat sonrasında ürün yüzeyinde ve birleşme noktalarında gerekli olan temizliğin yapılması dikkat edilecek diğer bir husustur.
* Ferforje demirler imal edildikten sonra ürün yüzeyini korumak için gerekli önlemlerin alınması gerekir.
* Ferforje demirlerin boya ve dekoruna gereken özenin gösterildiğinden emin olunmalıdır.
* Ferforje demirlerin amacına uygun ve sorunsuzca kullanılması için montajlaşmasına dikkat edilmelidir.

Başarılı bir ferforje işi bu bahsettiğimiz noktalara ve maliyetlerine dikkat edildiği anda ortaya çıkacaktır.

ferforje merdiven

Ferforje merdiven korkulukları

Evinizde, işyerinizde, alışveriş merkezlerin kısacası hemen hemen her yerde karşınıza çıkan merdivenler, hayatını kolaylaştırdığı gibi bazı tehlikelerde içermektedir. Merdivenlerin yaşatabileceği tehlikeleri merdiven korkulukları ile etkisiz hale getirilmesi sağlanmaya çalışılır. Hem güvenli hem de estetik görünümlü merdiven korkulukları için oldukça şık tasarımlar sergileyen ferforje merdiven korkuluklarına olan talep her geçen gün artmaktadır.

ferforje pencere

Ferforje Pencere Korkuluğu

Evsinizi veya işyerinizi pencereden girebilecek hırsızlara karşı pencere korkulukları yaptırmak isterseniz, hem son derece güvenli hem de bir o kadar şık ve dekoratif ferforje pencere korkulukları yaptırabilirsiniz.

ferforje kapı modelleri

 

 Ferforje Dekoratif Kapı Korkulukları

Eviniz veya işyeri kapınızda ferforje dekoratif korkuluklar kullanarak, hem güvenliğinizi hem de kapınızın estetik görünümünü artıran harika bir dekorasyon sistemi uygulamış olursunuz.

ferforje pencere modelleri

Ferforje Balkon Korkuluğu

Özellikle sıcak yaz aylarında evinizin içinde uyuyamayanlardansanız, balkonlarınıza yaptıracağınız ferforje balkon korkulukları sayesinde balkon kapılarınızı açık bırakarak evinizin içinde veya balkonlarınızda güven içinde vakit geçirebilirsiniz bunun yanında ferforje balkon korkuluklarının balkonunuza kattığı estetik ve şık görünüm de diğer bir balkon avantajınız olur.

ferforje balkon modelleri

             

Ferforje Kapı Üstü Taçları

Evinizin bahçe kapılarının üstlerine veya apartmanlarınızın bahçeye giren büyük bahçe kapılarının üzerinde yaptıracağınız ferforje kapı üstü taçları ile son derece şık görünümlü bahçe kapılarınız olabilir.

Ferforje Vitrin

 Ofisinizin, dükkânınızın, mağazanızın sokağa bakan tarafına cam ile çevirdiğiniz, sattığınız ürünleri sergilediğiniz vitrin kısmına ferforje vitrin yaptırarak, hem güvenli hamda çok şık bir vitrin elde etmiş olursunuz.

Ferforje fiyatları

Ferforje fiyatları ürünün deseni, ebatları, işçiliği ve ağırlığına göre değişlilikler göstermekte olup genel itibariyle net bir fiyat vermek imkânsız olup tamamen ürün üzerinden fiyatlandırma yapılmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Tags: ,

Bir Cevap Yaz

Kopyalanamaz; 2010 Dekorasyon, mobilya, ev tasarımı. Tüm hakları saklıdır.
Tasarlayan dekorasyon sitemap. .
moda