You are here: Home // Ev Tasarımı // Doğru Gömme Dolap Seçmek İçin Püf Noktalar

Doğru Gömme Dolap Seçmek İçin Püf Noktalar

Sponsorlu Bağlantılar

Doğru Gömme Dolap Seçmek İçin Püf Noktalar

Yatak odalarının en çok yer kaplayan mobilyası olan elbise dolaplarının yerine gömme dolaplar yaptırarak mekândan tasarruf edebiliyoruz.

Peki, gömme dolap yaptırırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Bu makalemizde gömme dolap yaptırmanın püf noktalarına değineceğiz.

Gömme dolap siparişlerinizi vermeden önce tam olarak nasıl bir elbise dolabından ihtiyacınız olduğuna karar verin. Mesala elbiseleriniz içinde kazak sayınız çok ise daha çok raf ve çekmece döşetmelisiniz. Fakat uzun elbiseleriniz, takım elbiseler, kumaş paltolarınızın sayısı çoğunlukta ise ekstra askılara ihtiyacınız olduğunu unutmayın ve gömme dolabınızın boylamasına uzun bölümlerinin olması gerektiğini marangozunuza bildirin. Bunun yanında tavandan tabana gömme dolapların alt yarısını raflı ya da çekmeceli yaptırabilir üst yarısını da askılık olarak ayırtabilirsiniz. Bu üst yarısına bir mekanizma yerleştiriyorlar ve siz o mekanizmayı elinizle hiç uzanmadan zorlanmadan kendinize doğru çekerek yukarıdaki elbise askılığını önünüze indirip elbiselerinizi asıp, mekanizmayı ileriye doğru ittirdiğiniz de elbiseleriniz gömme dolabın üst kısmında yerini alıyor. Böylece tek bir kapak arkasında alt yarı bölüme katlanacak kıyafetleri, üst yarı bölüme asılacak kıyafetleri koyabiliyorsunuz.

gömme dolap

Son yıllarda yapılan evlerin oda sayıları ve kullanım şekilleri bir hayli değişti. Örneğin bir salon, bir yatak odası, bir çocuk odası, birde giyinme odası olarak kullanım alanları oluştu. Önceleri oturma odası olarak kullanılan bir oda artık yerini giyinme odasına bıraktı. Bu tip giyinme odası düşünürseniz yatak odanızı da son derece genişletmiş olursunuz. Böylece kocaman bir oda sadece gardırop, gömme dolap dekoru için ayrılmış olur. Odaya girer girmez üç duvara gömme dolaplar kurulmuş bir giyinme odası hem görüntü anlamında son derece estetik olur, hem kullanım açısından son derece faydalı olur.

Gömme gardıroplarınızın kapaklarını yanlara sürgülü kayan kapılar olarak yaptırırsanız mekândan tasarruf etmiş olursunuz. Ayrıca karşılık gelen dolaplarınızın her ikisini de boy aynası taktırırsanız giyindikten sonra kıyafetinizin hem önden hem arkadan nasıl göründüğünü kontrol edebilirsiniz.

Gömme dolaplarınızda kullanacağınız rafların enini kısa tutmaya çalısın zira katlayarak koyacağınız kıyafetleriniz geniş enli raflara önlü arkalı sıralamanız halinde arka sıradakileri almaya çalışırken ön sıradaki kıyafetleriniz bozulmasına sebep olabilir. Bu yüzden bütün katlanacak kıyafetlerinizin sayısını barındırabilecek kadar çok sayıda tek sıralık raflar döşetebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Tags: ,

Bir Cevap Yaz

Kopyalanamaz; 2010 Dekorasyon, mobilya, ev tasarımı. Tüm hakları saklıdır.
Tasarlayan dekorasyon sitemap. .
moda