You are here: Home // Konut // Akıllı Ev Sistemi Nedir?

Akıllı Ev Sistemi Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı Ev Sistemi Nedir?

Son yıllarda çok fazla rağbet görmeye başlayan akıllı ev sistemi, belirlenmiş bir merkez üzerinden kontrol edilebilen, izlenebilen ve böylece daha güvenli ve hayatı daha kolay hale getiren bir ev sistemidir.

akıllı ev sistemleri

Akıllı ev sistemi sayesinde evde olmadığınız durumlarda, evinizde olup biten her şeyi görüntüleyebiliyor ve çeşitli komutlar vererek evinizi ne kadar uzak ta olursanız olun yönlendirebiliyorsunuz. Bunun yanında akıllı ev sistemi sayesinde evinizde hırsız, yangın yâda gaz kaçağı ve su basması gibi durumlarda vanaları anında kapatarak sistem hemen size haber veriyor ve programlandığı güvenlik işlemlerine kendiliğinden geçiyor.

akıllı ev

Akıllı ev sistemi sayesinde evinizde olmadığınız anlarda internet veya telefonunuz sayesinde ne kadar uzakta olursanız olun gündüz panjurlarınızı açarak evinizi güneşlendirebilir, bahçenizin sulanması gerekiyorsa hemen komut vererek bunu sağlayabilir, akşamları evde olduğunuz hissini uyandırmak isterseniz ışıklarınızı istediğiniz an açıp istediğiniz an kapatabilirsiniz. Soğuk kış günlerinde evinize doğru gelirken akıllı ev sistemi sayesinde evinizin ısısını ayarlayabilir ve sıcacık bir eve girebilirsiniz. Aynı şekilde sıcak yaz günlerinde evinize gelmek üzereyken yine telefon veya internet aracılığı ile evinizin klimalarını çalıştırabilir ve böylece serin bir ev ortamına girebilirsiniz.

akıllı ev cihazları

Akıllı ev fiyatlarına gelince müşterilerin taleplerine göre değişim gösterse de genel itibariyle 120 mr2 bir ev için 100 ila 150 bin TL aralıklarında akıllı ev fiyatları ile karşılaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Tags:

Bir Cevap Yaz

Kopyalanamaz; 2010 Dekorasyon, mobilya, ev tasarımı. Tüm hakları saklıdır.
Tasarlayan dekorasyon sitemap. .
moda